Дизайн плитки у ванній: фото та ідеї

Ванна кімната – це щось більше, ніж просто місце, де чистять зуби і приймають душ. Тут ми вранці змиваємо сон і набираємося бадьорості, а ввечері розслабляємося і ненадовго забуваємо про проблеми. Тому кольором і дизайну плитки, якою буде оброблена ванна, потрібно приділити особливу увагу.

Загрузка...

Колір – душа інтер’єру

Тут головне не помилитися у виборі кольору. В іншому випадку скоро плитка у ванній почне дратувати і викликати дискомфорт. Тому перед покупкою потрібно дізнатися, як кольори впливають на настрій.

Зелена або блакитна плитка додасть в інтер’єр «свіжості» і буде бадьорити. А кавова, бежевий і світло-коричнева, навпаки, розслабляти і заспокоювати.

Не рекомендується обкладати всю ванну плиткою яскравих кольорів. Напевно, вам важко буде знаходитися в кімнаті, від підлоги до стелі обкладеної кахлями червоного, яскраво-бірюзового або трав’яного кольору. За допомогою такої плитки можна розставити акценти в інтер’єрі, але не більше.

Обережніше треба бути з плиткою чорного кольору і не використовувати її для декорування ванних, які перебувають у звичайних квартирах. Адже будь-який темний колір з’їдає простір, у результаті і без того невелике приміщення здається ще менше. До того ж величезна кількість темного кольору буде пригнічувати.

Універсальним інтер’єрним рішенням є, звичайно, біла плитка. Ванна, обкладена нею, здається просторіше і світліше. Не варто брати чисто білий кахель. Щоб приміщення не було схоже на процедурну в лікарні, його можна обкласти плиткою кольору «слонова кістка», «бризки шампанського», «сливки», «пряжене молоко»

Вибір розміру плитки

Від розміру плитки залежить, наскільки затишним вийде інтер’єр. Якщо кімната велика, то можна вибирати плитку будь-якого розміру. Однаково добре буде виглядати і великий кахель, і дрібна мозаїка.

В маленькій ванній краще не зловживати мозаїкою. Ідеальний варіант – плитка 20х30 см або 20х20 см. Якщо прямокутну плитку покласти вертикально, вона візуально підніме стелю, а горизонтально – зробить кімнату ширше.

Варіанти дизайну плитки

1. Класика. Якщо ви хочете собі класичну ванну, то її потрібно декорувати від стелі до середини стіни світлою плиткою, а з середини до підлоги – темною. За кольором нижня частина стін і підлога повинні збігатися. Для такого інтер’єру потрібна плитка консервативного дизайну – однотонна або з легкими вкрапленнями. Кордон між квітів можна підкреслити візерунчастим бордюром.

2. Природа. У ванній можна створити і «природний» інтер’єр. Для цього потрібно підбирати плитку зеленого, блакитного, бірюзового або коричневого кольору. Комбінувати їх не варто, потрібно зупинитися на відтінках одного кольору.

У таких інтер’єрах вітається використання плитки із зображенням морських хвиль, листя і квітів. На відміну від класики, тут можна викласти справжні природні картини: стебла бамбука або морський пейзаж. У таких інтер’єрах активно використовується плитка з ефектом 3D.

3. Схід. Ванну можна зробити і в східному стилі. Досить використовувати яскраві кольори і не боятися їх поєднувати. Можна вибрати золоту, бірюзову, синю, рожеву, зелену, жовту плитку та бордюри з східними мотивами.

Фактура плитки

Плитка буває матова, глянцева або фактурна. Глянсова виглядає набагато яскравіше, але дає відблиски, від чого можуть втомлюватися очі. Це потрібно враховувати при виборі освітлення. Матова виглядає більш спокійно, вона може бути фактурна, під дерево, метал або шкіру рептилії. Ідеально підходить для підлоги.

На сучасному ринку представлений величезний асортимент плитки для ванної. Залишається вибрати колір і дизайн, який дійсно вам сподобається, і створити ванну своєї мрії.