Дизайн кухні з барною стійкою: фото та сучасні ідеї

Барна стійка на кухні – це виграшне у всіх сенсах інтер’єрне рішення. Правильно спроектована і встановлена стійка ідеально впишеться і в інтер’єр приміщення практично будь-якого розміру.

Навіщо потрібна барна стійка на кухні?

В першу чергу вона необхідна для економії простору і створення розкутої атмосфери на кухні. Барна стійка може замінити звичайний кухонний стіл і стати центром всього інтер’єру.

Також її встановлюють замість стіни між кухнею і кімнатою і в результаті отримують замість двох маленьких приміщень квартиру-студію, наповненого світлом і повітрям.

У кухні, де встановлена барна стійка, з самого початку панує ідеальна атмосфера для невимушеного спілкування і зустрічей з друзями. З чашкою кави або келихом вина сидіти за барною стійкою значно веселіше, ніж за звичайним обіднім столом.

Але щоб стійка гармонійно вписалася в інтер’єр, а не стала громіздким предметом меблів, який буде всім заважати, треба не помилитися з розмірами, матеріалом і правильно підібрати до неї барні стільці. Вона може бути зроблена в такому ж стилі, як і кухонний гарнітур, а може стати абсолютно самостійним предметом в інтер’єрі.

Загрузка...

Які бувають види барних стійок?

Більшість кухонних барних стійок виготовляються за індивідуальним замовленням з урахуванням особливостей конкретного приміщення. По своїй конструкції вони бувають багаторівневі і однорівневі. Це може бути просто висока стільниця або складна конструкція з окремим освітленням, шафами, ящиками, декоративними елементами і спеціальними полками для келихів.

Стільниці барних стійок роблять з дерева, скла, пластику, штучного каменю, кераміки і металу.

Незмінна класика

Тим, хто не готовий експериментувати з кухонним інтер’єром, пропонують встановити класичну барну стійку. Її стільниця зроблена з дерева і піднімається за допомогою консолей на висоту 1,10-1,15 метра. Поруч ставлять барні стільці з підлокітниками на високих ніжках, які можуть обертатися навколо своєї осі. Для того щоб було зручно сидіти, у стільців обов’язково є підніжка.

Стійку потрібно відповідно оформити – поставити шейкер для коктейлів, кавоварку, соковитискач, консоль для келихів.

Барна стійка в невеликій кухні

Навіть якщо ви живете в малогабаритній квартирі, мрія про барній стійці може стати реальністю. Її часто встановлюють замість обіднього столу і роблять продовженням робочої поверхні кухонного гарнітура. Висота такої стійки не повинна бути вище 90 див. Вона виконує відразу кілька функцій – за неї можна буде готувати, обідати і пити коктейлі з друзями. Тільки не потрібно обтяжувати додатковими деталями – ніяких ящиків і шаф. Вона повинна бути мініатюрною і «легкій». Якщо її правильно вписати у простір, кухня буде здаватися більше.

Барна стійка в квартирі-студії

В даному випадку стійка буде умовно розділяти простір між вітальнею і кухнею і при цьому зберігати єдність інтер’єру. Вона повинна бути невеликою, без зайвих декоративних елементів. Над такими стійками можуть бути тільки полиці, на які ставляться келихи, чайний сервіз або сувеніри. На ній не повинна розміщуватися побутова техніка, яка закриє весь огляд. До речі, розділити барною стійкою можна кухню та балкон. Це дуже популярне сьогодні інтер’єрне рішення.

Барні стійки давно перестали бути західної екзотикою – їх все частіше встановлюють і на кухнях в нашій країні. Любов до такого предмету інтер’єру зрозуміла: вона ідеально вписується в кухню будь-якого розміру, зовсім не захаращує простір, виконує відразу кілька функцій і виглядає дуже стильно.